Vre non li, sa a gato fou se fou fasil. Ou ta ka te wè tou gato ki sanble yo rele "gato farfelu." Vèsyon sa a se yon gato vaniy ak nwa si ou vle koupe ak yon senp chokola fonn chip topping.
Bagay la fou sou gato sa a se ki jan li se melanje. Jis konbine engredyan yo sèk nan yon chodyè ungreased, fè pwi pou lwil la ak ze, ak melanje nan lèt la. Sa a li!
Ki sa ou pral bezwen
- 1 1/4 tas farin tout-bi
- 1 1/2 ti kiyè luil vaniy
- 1 tas granules sik
- 1/3 tas legim lwil oliv
- 1 1/2 ti kiyè luil poud boulanjri
- 3/4 tas lèt
- 1/2 ti kiyè sèl
- 1/4 tas pikan koupe oswa nwaye, si ou vle
- 1 ze
- 1/4 a 1/2 tas chips chokola semisweet
Ki jan fè li
- Chofe fou a 350 ° F.
- Nan yon chodyè pake ungreased 8-pous kare konbine farin, sik, boulanjri poud ak sèl.
- Nan yon ti bòl, fwe ansanm ze ak vaniy.
- Fè de pwi nan melanj lan farin frans; vide lwil oliv nan yon sèl ak ze a bat ak vaniy melanj nan lòt. Pa enkyete si yo gaye nan pwi yo.
- Add lèt ak Lè sa a, brase jiskaske frape nan byen melanje. Brase nan pekans, si w ap itilize.
- Kwit nan fou a prechofe pou 30 a 40 minit, oswa jiskaske an bwa chwazi mete nan sant vini soti pwòp. Voye chokola bato yo sou gato a trè cho epi kite kanpe pou 2 oswa 3 minit. Swirl bato yo chokola fonn alalejè ak yon spatul.
Ou ka sanble tou
- Vaniy gato Avèk frosting chokola
- Vaniy Sour Cream gato liv
- Vaniy gato Bean Avèk fin vye granmoun-alamòd Vaniy Frosting
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 334 |
| Total Grès | 19 g |
| Grès satire | 5 g |
| Enstans grès | 9 g |
| Kolestewòl | 30 mg |
| Sodyòm | 272 mg |
| Idrat kabrit | 39 g |
| Fibè dyetetik | 2 g |
| Pwoteyin | 5 g |