Sa a gato pòm se te fè ak koupe pòm fre, bè, kannèl, ak krèm tounen. Li se yon gato popilè ak trè fasil ranje ak kwit nan yon sèl kouch. Tonbe a kwout kroutr ak topping fè sa a gato kanpe soti nan gato pòm lòt.
Resèt ki gen rapò
Gooey Caramel Apple gato
Apple Bundt gato ak lwil oliv karamèl
Ki sa ou pral bezwen
- 2 farin frans
- 1/2 tas bè (adousi)
- 2 tas mawon sik (chaje)
- 1 tas pecan (koupe)
- 2 ti kiyè luil kannèl tè
- 1 ti kiyè soda boulanjri
- 1/2 ti kiyè sèl
- 1 tas tounen krèm
- 1 ti kiyè vaniy
- 1 ze (bat)
- 2 tas pòm (tise byen koupe & kale)
- 1 tas krèm fwete (vide)
Ki jan fè li
- Chofe fou a nan 350 F.
- Nan yon bòl melanje gwo konbine premye farin, bè, ak sik mawon. Melanje ansanm jouk crumbly, lè l sèvi avèk yon mixer sou vitès ki ba. Brase nan pecans koupe. Peze 2 3/4 tas melanj la krout nan yon chodyè 13X9-pous ungreased.
- Nan melanj ki rete a ajoute kannèl, soda, sèl, tounen krèm, vaniy, ak ze. Melanje byen ak mixer. Brase nan pòm yo koupe. Kiyè respire sou kouch nan krout.
- Kwit pou 25 a 30 minit, oswa jiskaske yon toothpick mete nan sant vini soti pwòp.
- Koupe nan kare ak sèvi ak krèm vide oswa glas krèm, si yo vle. Sèvi cho oswa frèt.
Ou ka sanble tou
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 188 |
| Total Grès | 10 g |
| Grès satire | 4 g |
| Enstans grès | 4 g |
| Kolestewòl | 25 mg |
| Sodyòm | 126 mg |
| Idrat kabrit | 24 g |
| Fibè dyetetik | 1 g |
| Pwoteyin | 1 g |