Yon melanj de ti kal pen pen, fwomaj rape, ak remèd fèy tete poul kwit. Ezite ranplase pen yo amann ak ti kal pen panko pou yon kouch crispier.
Pou gou lay, ajoute sou 1/2 ti kiyè nan poud lay a melanj la pen. Ranplase origan a ak tim ak 1 ti kiyè melanj remèd fèy Italyen si ou ta renmen.
Sèvi poul la ak pòmdetè kraze oswa kwit ak yon sòs salad oswa legim vapè.
Ki sa ou pral bezwen
- 3 liv fann tete poul (apeprè 4 tete poul)
- 3/4 tas amann sèk pen (plenn)
- 1/2 tas griye fwomaj rape
- 2 ti kiyè luil sèk flak pèsi
- 1 ti kiyè sèl
- 1/2 yon ti kiyè sèk origan (bwize)
- 1/2 yon ti kiyè chèch tim (bwize)
- 1/4 ti kiyè pwav
- 1/4 tas fonn bè
- 1 gwo kiyè frèt bè (koupe an ti moso)
Ki jan fè li
- Chofe fou a nan 350 F.
- Retire po a nan poul la.
- Nan yon bòl, konbine pen yo, fwomaj rape, flak pèsi, sèl, origan, tim, ak pwav.
- Tranpe poul la nan bè fonn. Mouye poul la ak melanj krompe. Fè aranjman poul nan yon sèl kouch, pa manyen, nan yon grese plat boulanjri fon. Dot poul la ak moso yo bè.
- Kwit nan fou a prechofe pou apeprè 1 èdtan, oswa jiskaske poul se sansib.
- Dapre USDA a, minimòm tanperati ki san danje pou bèt volay se 165 F. Si se vre, tcheke poul la ak yon tèmomèt manje ki antre nan pati ki pi epè - pa manyen zo.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 1052 |
| Total Grès | 64 g |
| Grès satire | 24 g |
| Enstans grès | 23 g |
| Kolestewòl | 332 mg |
| Sodyòm | 614 mg |
| Idrat kabrit | 17 g |
| Fibè dyetetik | 1 g |
| Pwoteyin | 96 g |