Bokal nan manje tibebe fè sa a gato kawòt super fasil yo prepare ak kwit, epi li gou gwo! Kawòt kawotchou oswa yon konbinezon nan kawòt pure ak lòt fwi yo ka itilize nan resèt sa a.
Ki sa ou pral bezwen
- 3 ze gwo
- 1 1/2 tas sik
- 1 lwil legim tas
- 1 ti kiyè poud boulanjri
- 2 ti kiyè soda boulanjri
- 2 ti kiyè kannèl
- 1/2 ti kiyè sèl
- 2 tas tout-bi farin frans
- 1 1/2 ti kiyè vaniy
- 2 kawòt manje ti bebe (jinyò gwosè; oswa ou ka itilize 1 ti bokal nan chak nan kawòt, pòmdetè ak abriko)
- Pou Frosting la:
- 2 gwo kiyè magarin (oswa bè, adousi)
- 3 ons krèm fwomaj (
- adousi )
- 2 tas sik an poud
- 2 ti kiyè luil lèt (oswa plis jan sa nesesè)
Ki jan fè li
- Chofe dife pou chofe fou a a 350 ° F. Grès ak farin kwit yon chodyè boulanjri 13-pa-9-pa-2-pous.
- Melanje ze, sik ak lwil ansanm jiskaske byen reskonsab pare.
- Add engredyan sèk ak vaniy ak bat jouk reskonsab pare.
- Pliye nan kawòt yo pure.
- Kwit pou 40 a 45 minit.
- Frosting
- Krèm 2 gwo kiyè nan bè oswa magarin ak 3 ons krèm fwomaj.
- Add 2 tas sik an poud ak 2 ti kiyè luil lèt; melanje jiskaske lis ak krèm. Add plis lèt jan sa nesesè pou yon frosting gaye.
Remak: Sa a resèt gato pa vle di pou ti bebe - manje tibebe se senpleman yon engredyan.
Ou ka sanble tou
Gade tou
- Main Index Recette
- Sid Manje Kay
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 443 |
| Total Grès | 25 g |
| Grès satire | 4 g |
| Enstans grès | 16 g |
| Kolestewòl | 83 mg |
| Sodyòm | 442 mg |
| Idrat kabrit | 53 g |
| Fibè dyetetik | 1 g |
| Pwoteyin | 4 g |