Si w ap mande ki sa yo fè ak kodenn rès soti nan Thanksgiving oswa Nwèl , ou ka itilize kèk nan soup sa a remoute kouraj ak bon gou. Kwit tete poul travay egalman byen, nan kou.
Ki sa ou pral bezwen
- 2 ti kiyè luil canola lwil oliv
- 1 gwo zonyon (tise byen koupe, apeprè 2 tas)
- 2 kawòt mwayen (rache, about1 1/2 tas)
- 1 gwo seleri souch (tranche, apeprè 1 tas)
- 4 ons krèm dyondyon (tranche)
- 1 gwo kiyè Curry poud
- 1 tas lantiy vèt (pran nan ak rense
- 4 tas grès-gratis, ki ba-sodyòm poul bouyon
- 1 14.5-ons petit tomat rache
- 1 1/2 tas kodenn (vyann blan, kwit ak koupe)
Ki jan fè li
- Lwil oliv chalè sou chalè medyòm nan yon gwo fou Olandè oswa po soup. Sote zonyon, kawòt, seleri ak dyondyon jouk adousi.
- Voye bouyon poud Curry ak kwit pou 1 minit. Add lantiy, ki te swiv pa bouyon ak tomat nan bwat.
- Pote nan yon bouyi, Lè sa a, kouvri ak mitone pou 25 minit, jouk lantiy yo kwit. Brase nan kodenn koupe ak mitone pou 2-3 minit.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 1068 |
| Total Grès | 73 g |
| Grès satire | 9 g |
| Enstans grès | 40 g |
| Kolestewòl | 226 mg |
| Sodyòm | 763 mg |
| Idrat kabrit | 26 g |
| Fibè dyetetik | 5 g |
| Pwoteyin | 77 g |