Fofile yon ti jan an sante kale vèt nan pesto ou lè l sèvi avèk yon Basil mwatye ak mwatye chalè melanje. Ou ap gen anpil chans pa menm avi diferans lan. Gen trè kèk fason ki mal fè pesto, se konsa ajiste engredyan yo gou ou, epi fè Pesto chou ou tankou grosye oswa kòm lis jan ou renmen.
Ki sa ou pral bezwen
- 1 tas chou (si ou gen rale chokola vapè, ou ka tou itilize sa, men fre se pi bon)
- 1 tas Basil fèy (fre)
- 1-2 dan lay
- 2 gwo kiyè
- ledven nitrisyonèl (oswa vegan ranplasan fwomaj fwomaj)
- 2/3 nwa nwa (pine nwa yo tradisyonèl yo, men zanmann ak nwa kajou yo se bèl pou varyete)
- 3-4 gwo kiyè lwil oliv
- 2 ti kiyè luil sitwon ji (fre toujou pi bon)
- Lanmè sèl ak fre pwav nwa gou
Ki jan fè li
- Nan yon processeur blenndè oswa manje, konbine basen lan, Basil, lay, ledven nitrisyonèl, ak nwa, enpilsyon jis jiskaske coarsely koupe.
- Dousman ajoute lwil oliv, ji sitwon ak anpil sèl ak pwav, melanje jis jiskaske konsistans vle rive.
- Pou yon mens, saucier pesto, ajoute plis lwil oliv oswa likid lòt.
Pa si sa pou ou fè ak pesto chou ou, kounye a ke ou te gen li? Eseye itilize li fè pesto ak pen tomat boure , oswa tcheke deyò kat sa yo fason yo itilize pesto.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 79 |
| Total Grès | 6 g |
| Grès satire | 1 g |
| Enstans grès | 3 g |
| Kolestewòl | 0 mg |
| Sodyòm | 21 mg |
| Idrat kabrit | 6 g |
| Fibè dyetetik | 2 g |
| Pwoteyin | 2 g |