Sa a sòs salad senp pòmdetè prepare ak rache pòmdetè kwit, legim koupe, ak yon senp mayondèz sezonman abiye.
Ki sa ou pral bezwen
- 3 liv pòmdetè, wouj skinned, wonn blan, oswa nouvo pòmdetè
- 1 gwo vèt klòch pwav, koupe
- 1 mwayen zonyon, koupe
- 1 a 2 zonyon zonyon tsp, nan gou
- 1/2 grenn seleri yon ti kiyè
- Pepper, nan gou
- 1/3 tas vinèg vèt
- 1 tas mayonèz
Ki jan fè li
- Kwit pòmdetè yo kib nan bouyi dlo sale pou apeprè 15 minit, oswa jis jiskaske sansib.
- Nan yon bòl gwo, konbine pòmdetè, vèt pwav, ak zonyon. Melanj ki rete engredyan; ajoute nan legim yo. Melanje byen konbine gou.
- Kouvri ak refrijere. Chill pòmdetè sòs salad anvan ou sèvi.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 330 |
| Total Grès | 21 g |
| Grès satire | 3 g |
| Enstans grès | 5 g |
| Kolestewòl | 12 mg |
| Sodyòm | 192 mg |
| Idrat kabrit | 32 g |
| Fibè dyetetik | 4 g |
| Pwoteyin | 4 g |