Brase poul, kodenn, ak lòt bèt volay se yon bon fason yo ajoute gou ak imidite nan vyann lan anvan pou kwit manje li. Ka resèt sa a Eau fasil pou itilize pou anbrase yon tete kodenn antye, yon poul antye, oswa yon kodenn antye.
Nan fòm ki pi senp li yo, sèl se yon solisyon sèl nan dlo. Anjeneral, pou brining poul, kodenn ak lòt bèt volay, nou ajoute sik ak kèk epis santi bon senp.
Lè ou ajoute bèt volay ou nan solisyon an sèl, likid la ta dwe gen glas ladan. Sal tanperati sèl ka yon danje sekirite manje .
Ki sa ou pral bezwen
- 1 galon dlo
- 1 tas Kosher sèl
- 1/2 tas mawon sik
- 1 gwo kiyè nwa pwav (antye)
- 1 gwo kiyè
- allspice (antye)
- 8 tas glas
Ki jan fè li
- Konbine dlo a, sèl, sik, pwavron, ak allspice nan yon gwo stockpot. Brase fonn sèl la ak sik.
- Pote nan yon bouyi, Lè sa a, retire nan chalè. Pèmèt sèl la yo refwadi nèt.
- Add glas la, ak Lè sa a, plonje tete a kodenn oswa kèlkeswa atik ou se episri. Peze li desann si sa nesesè.
- Transfere nan yon frijidè pou uit èdtan oswa lannwit lan.
- Lè w ap pare pou boukannen, retire tete kodenn lan epi rense l byen. Ou ka vide solisyon sèl la nan pwen sa a.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 451 |
| Total Grès | 1 g |
| Grès satire | 0 g |
| Enstans grès | 0 g |
| Kolestewòl | 0 mg |
| Sodyòm | 113.215 mg |
| Idrat kabrit | 117 g |
| Fibè dyetetik | 3 g |
| Pwoteyin | 1 g |