Seza Caesar a se pafwa refere yo tou senpleman kòm yon Seza e se yon varyasyon ti tay nan sanglan Mary la. Li se yon bwè popilè nan Kanada e li gen kèk fanatik trè devwe, men li ka pa pou tout moun.
Sa a resèt ranplase ji a tomat nan sanglan Mari a ak ji Clamato (ji ak tomat ji). Rès la nan bwè a se prèske egzakteman menm bagay la tou, menm si, jis tankou sanglan Mari a , ou ka Customize li. Add plis sòs cho oswa chwazi yon altènativ a Tabasco, si ou renmen. Gani li ak yon marinated oswa baton ak seleri a. Gen anpil opsyon.
Rèn Caesar ak Forty Creek Seza se de resèt ki te chanje moute melanj la jis yon ti kras epi yo ka sèvi kòm enspirasyon pou eksperyans pwòp Caesar ou.
Si ou renmen Clamato, Caesar a sang fè yon bwason brentch gwo ak yon lòt opsyon ki ka ede soulaje doulè angove .
Ki sa ou pral bezwen
- 1 1/2 ons
- vodka
- 4 ons ji clamato
- 2 tirè
- Worcestershire sòs
- Priz
- Tabasco sòs
- Sitwon bon
- Pepper nan gou
- Sèl seleri
- Gani: Seleri pye ble
Ki jan fè li
- Rim yon vè Highball ak ji ki soti nan bon lacho la ak yon konbinezon de sèl seleri ak sèl.
- Add vodka ak ji Clamato.
- Sezon ak pwav, Worcestershire ak Tabasco sòs gou.
- Brase byen .
- Gani ak yon baton seleri.
Renesans Seza rsèt koktèl
Yon vèsyon yon ti kras pi fasil nan yon Seza sanglan, rèn Seza a se yon gwo bwè maten. Diferans lan prensipal ant de la se ke yon sèl sa a ajoute yon voye nan noutmèg, konsa jou ferye a ak rèn koneksyon.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 190 |
| Total Grès | 1 g |
| Grès satire | 0 g |
| Enstans grès | 0 g |
| Kolestewòl | 0 mg |
| Sodyòm | 416 mg |
| Idrat kabrit | 23 g |
| Fibè dyetetik | 4 g |
| Pwoteyin | 2 g |