Sa a se yon resèt tipik kay abiye, te fè ak prepare abiye ak remèd fèy, ansanm ak yon ti kras sik ak lay. Resèt la kòmanse ak achte vinèg ak lwil oliv abiye. Se vinèg la ak abiye lwil jazzed moute ak kèk lay, Basil, ak origan.
Se abiye an pi byen fè yon jou davans.
Ki sa ou pral bezwen
- 1 tas vinegar Paul Newman a ak abiye lwil oliv
- 1 lay lay (kale, mwatye)
- 1/2 yon ti kiyè Basil sèk
- 1/2 ti kiyè sèk origan
- 1 gwo kiyè sik, oswa gou
Ki jan fè li
- Mete lay, remèd fèy, ak sik nan boutèy la nan abiye ak souke byen.
- Refrijere pou 12 a 24 èdtan anvan ou itilize.
Konsèy
- Santi yo lib yo varye zèb yo nan abiye an. Pou pi long depo, sèvi ak 1 ti kiyè kiyè nan poud lay olye pou yo lay fre.
Ou ka sanble tou
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 37 |
| Total Grès | 0 g |
| Grès satire | 0 g |
| Enstans grès | 0 g |
| Kolestewòl | 0 mg |
| Sodyòm | 4 mg |
| Idrat kabrit | 7 g |
| Fibè dyetetik | 0 g |
| Pwoteyin | 1 g |