Pa gen odè pi bon pase woulo wouj kannèl fre! Ti branch la ledven pou sa yo woulo espesyal kannèl gen ladan krèm tounen. Woulo yo plen ak yon melanj de kannèl, mawon sik, bè, ak pèkèn.
Ki sa ou pral bezwen
- Pou farin lan:
- 1 pake aktif sèk
- ledven
- 1/4 tas dlo cho
- 1/4 tas granules sik
- 2 ze
- 1/2 tas tounen krèm
- 3/4 tas plis 2 gwo kiyè bè, adousi
- 3 1/2 tas farin frans
- Pou Konble a:
- 1 ti kiyè sèl
- 2 gwo kiyè
- bè oswa
- magarin , fonn
- 1/2 tas chaje mawon sik
- 2 ti kiyè luil kannèl
- 1/2 tas pecan koupe
- Pou Topping la:
- 2 gwo kiyè bè, fonn
- 1/2 tas granules sik
- 1 ti kiyè kannèl
Ki jan fè li
- Nan yon bòl, fonn ledven nan dlo tyèd. Melanje nan gode sik, ze, krèm tounen ak 3/4 tas plis 2 gwo kiyè bè. Mete farin ak sèl nan bòl gwo.
- Fè yon byen nan sant la epi ajoute melanj ledven, Lè sa a, tou dousman travay nan farin frans. Melanje ak men jouk lis, Lè sa a, fòm nan voye boul. Mete nan bòl griye. Kouvri ak refrijere 4 èdtan jiska 3 jou.
- Woule soti farin nan yon rektang. Gaye farin ak 2 gwo kiyè bè, Lè sa a, voye sou sik mawon, 2 ti kiyè luil kannèl ak pekans koupe.
- Woule soti tankou yon woulo liv jele ak koupe an 12 tranch. Mete sou fèy bonbon epi plati. Gaye ak 2 gwo kiyè bè, Lè sa a, voye ak 1/2 tas sik ak kannèl. Kite monte 10 a 15 minit.
- Kwit nan 400 F pou 10 a 15 minit.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 314 |
| Total Grès | 22 g |
| Grès satire | 10 g |
| Enstans grès | 7 g |
| Kolestewòl | 76 mg |
| Sodyòm | 154 mg |
| Idrat kabrit | 29 g |
| Fibè dyetetik | 2 g |
| Pwoteyin | 3 g |