Sa a resèt soup lantiy vèt se te yon diskontinu nan kay mwen an pou ane sa yo. Chè ak fasil fè, ou pral tounen nan resèt sa a ankò e ankò.
Ki sa ou pral bezwen
- 3 T. lwil oliv
- 2 tas zonyon koupe
- 2 pye seleri, koupe
- 3 gwo galik lay, tise byen koupe
- 1 t.
- kimen
- 1 t. Basil fin chèch nèt
- 1/4 t. sèl, plis plis nan gou
- 1 tas kale kawòt koupe (mwen julienne m 'ak Lè sa a, koupe)
- 1 14-ons ka kraze tomat
- 6 tas ki ba-sodyòm bouyon legim
- 2 tas dlo
- 2 tas sèk lantiy vèt
- Ground nwa pwav, nan gou
Ki jan fè li
- Nan yon gwo stock bon, chalè lwil oliv la sou chalè mwayen-segondè, pandan l ajoute zonyon, lay a ak seleri yon fwa cho. Rale souvan, kwit jiskaske zonyon an se santi bon ak sansib, sou 4-6 minit.
- Add kimen an, Basil sèk, ak sèl, ak kwit pou 2 minit plis, vibran toujou ap.
- Add kawòt yo, tomat kraze, bouyon legim , dlo, ak lantiy.
- Pote nan yon bouyi, Lè sa a, redwi chalè a ak mitone pou 45 minit a 1 èdtan, oswa jiskaske lantiy yo ak kawòt yo mou.
- Add sèl ak pwav gou, epi sèvi cho.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 259 |
| Total Grès | 3 g |
| Grès satire | 1 g |
| Enstans grès | 2 g |
| Kolestewòl | 0 mg |
| Sodyòm | 645 mg |
| Idrat kabrit | 44 g |
| Fibè dyetetik | 8 g |
| Pwoteyin | 16 g |