Lanse fre rasin seleri graje ak yon senti moutad-y abiye fè yon modere, tonbe versatile ak sòs salad sezon fredi. Sa a klasik sòs salad franse se bon gou sou pwòp li yo, te sèvi sou fèy leti, kòm yon pati nan yon sòs salad ki konpoze, oswa kòm yon sòt de akonpaye ak vyann boukannen.
Ou ka fè sòs salad sa a ak rasin seleri anvan tout koreksyon pou yon crunchy modèn pran sou sa a konkou senp, oswa mete rasin nan seleri nan yon chodyè dlo, pote l 'nan yon bouyi, drenaj li, rense l nan dlo frèt, ak peze li kòm sèk ke posib yon ti ponyen nan yon tan pou yon douser, plis klasik vèsyon an sa a pi renmen franse.
Ki sa ou pral bezwen
- 1 rasin seleri (celeriac)
- 3 gwo kiyè mayonèz *
- 1 gwo kiyè moutad (koryas-grenn oswa style peyi)
- 2 ji sitwon ji sitwon
- sèl nan gou (amann lanmè sèl pi pito)
- nwa pwav gou
Ki jan fè li
- Peel rasin nan seleri ak rache l 'sou yon rapèl gwo-twou.
- Nan yon bòl mwayen, konbine mayonèz, moutad, ak ji sitwon . Add sèl ak pwav gou. Brase nan rasin seleri rad byen. Sèvi imedyatman oswa magazen, frèt, pou jiska de jou.
* Fè li reyèlman endijèn pa fè mayonèz pwòp ou a nan 1 jòn ze nan ki ou trè dousman, gout-pa-gout, fwe nan 3/4 tas lwil oliv.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 90 |
| Total Grès | 8 g |
| Grès satire | 1 g |
| Enstans grès | 2 g |
| Kolestewòl | 4 mg |
| Sodyòm | 223 mg |
| Idrat kabrit | 4 g |
| Fibè dyetetik | 1 g |
| Pwoteyin | 1 g |