Sa a se yon plat bò seryezman Apetisan ki nan gwo nenpòt lè nan ane, men se pafè pou jou ete cho jan li se frèt anvan ou manje. Eseye spooning li sou diri plenn oswa poppadums kroustiyan tranpe nan li pou te ajoute teksti.
Ki sa ou pral bezwen
- 1 gwo
- berejenn
- 1 gwo zonyon, trè tise byen koupe
- 1 gwo tomat, anpil tise byen koupe
- 2 chili vèt, trè tise byen koupe (opsyonèl)
- 7 a 8 dan nan
- lay , trè tise byen koupe
- 1/4 tas
- koryandè , koupe
- 2 ti kuiyè lwil moutad
- Sèl gou
- 1/2 lacho
- 1 ti kiyè grenn kimen
- 1 tas san sik fre, epè yogout, whisked jouk lis
Ki jan fè li
- Kochon berejenn lan sou yon dife ki louvri sou yon flanm dife mwayen jiskaske tout po a se boule nèt ak berejenn lan sanble mou.
- Peel sou po a boule nèt epi retire tij la.
- Nan yon bòl melanje., Mach berejenn a apeprè.
- Add lwil la moutad, zonyon, tomat, piman bouk vèt, lay, fèy koryandè ak sèl nan gou. Melanje byen.
- Add yon peze nan ji sitwon epi melanje byen.
- Chofe yon chodyè plat oswa griddle sou chalè mwayen epi ajoute grenn kimen. Boukannen, brase souvan yo anpeche boule. Pa ogmante chalè tankou kèk grenn ap boule pandan ke lòt yo rete anvan tout koreksyon. Bouch jouk grenn yo se jis yon ti kras pi fonse ak aromat. Lè yo fin fè, retire nan chalè ak moulen nan yon moulen kafe pwòp, sèk.
- Add yogout nan Mach la berejenn prepare ak brase nan melanj byen. Kouvri bòl la ak kole vlope ak fredi nan frijidè pou apeprè 30 minit.
- Lè ou pare pou sèvi, voye griye, tè a poud kimen sou plat la.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 89 |
| Total Grès | 2 g |
| Grès satire | 1 g |
| Enstans grès | 0 g |
| Kolestewòl | 4 mg |
| Sodyòm | 151 mg |
| Idrat kabrit | 17 g |
| Fibè dyetetik | 4 g |
| Pwoteyin | 4 g |