Eseye sa yo vèt Navèt bon gou ak dine pwochen fanmi ou yo, epi asire w ke ou kwit fre cornbread ale ak yo. Lave vèt yo nan plizyè chanjman nan dlo. Ou pral konnen yo ap pwòp lè pa gen okenn tras nan gravye kite nan pati anba a nan koule a.
Sèvi ak Shanks Sham oswa apeprè 1/2 liv a 1 liv oswa fimen rès souke tranche fimen piknik janbon (fimen zepòl).
Ki sa ou pral bezwen
- 1 gwo kiyè legim lwil oliv
- 1 tas zonyon koupe
- 2 a 3 fimen Ham Shanks
- 2 dan lay, mens
- 2 tas bouyon poul
- 1 liv byen lave ak koupe vèt
- 1 ti kiyè sik
- 1/4 ti kiyè nwa pwav
- pwan kayèn pwav
- sèl, nan gou
Ki jan fè li
Lwil oliv chalè nan yon gwo fou Olandè oswa kettle sou chalè medyòm; ajoute zonyon ak kwit, vibran, jouk adousi ak translusid. Add cham yo janbe ak kwit manje pou apeprè 6 minit, vire shanks yo yon fwa kèk. Add lay ak poul bouyon. Pote yon bouyi; redwi chalè a mwayen ki ba, kouvri, ak mitone pou 30 minit.
Retire shanks ak yon ti kiyè plat.
Mete vèt la lave lave nan likid la, yon ti ponyen kèk nan yon moman, jiskaske tout yo nan po a.
Likid la mache ap vle yo jan ou ajoute yo nan po la. Add sik la ak piman.
Retire zo nan zo yo ak zo oswa dechire vyann lan; retounen lèt yo lèt nan po a.
Pote vèt yo nan yon bouyi. Diminye chalè a mwayen ki ba ak mitone, dekouvri, pou 10 minit. Kouvri ak mitone pou apeprè 30 minit ankò, oswa jiskaske vèt yo trè sansib. Bouyon an pral kwit manje yon ti jan, se konsa li ta ka sale ase, men gou epi ajoute sèl si sa nesesè.
Sèvi 4 a 6.
Ou ka sanble tou
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 135 |
| Total Grès | 4 g |
| Grès satire | 0 g |
| Enstans grès | 2 g |
| Kolestewòl | 6 mg |
| Sodyòm | 417 mg |
| Idrat kabrit | 22 g |
| Fibè dyetetik | 2 g |
| Pwoteyin | 6 g |