Sandwich griye berejenn ak fwomaj Mozzarella. Pa gen yon gri kwizin? Pa gen enkyetid, sa a sandwich berejenn kapab tou prepare nan broiler fou ou a. Avèk anba 300 kalori pou chak sandwich, sa a se tou yon resèt ki ba-kalori.
Resèt ak koutwazi foto nan Konsèy la Manje Wheat
Renmen sa a sandwich berejenn griye? Isit la nan plis vejetaryen (ak vegan!) Lide sandwich.
Ki sa ou pral bezwen
- berejenn (koupe an tranch pous pous)
- 1 klòch pwav (jòn, zoranj oswa wouj, tranche nan bag)
- 8 tranch pen, buttered alalejè sou tou de bò yo
- 4 tranch fre mozzarella fwomaj
- 1/4 tas fwomaj rape (griye)
- sèl ak pwav (nan gou)
Ki jan fè li
Chofe gri oswa mete fou pou lou.Mete berejenn ak dous klòch piman sou gri (oswa sou yon fèy boulanjri pou brouye a), ak sezon byen ak sèl ak pwav. Grill 5 a 10 minit, jouk sansib ak alalejè mawon. Retire nan chalè.
Limyè gri pen sou yon sèl bò. Vire sou gri sou bò opoze, ajoute fwomaj Mozzarella griye bò nan kat tranch. Fwomaj yo ta dwe adousi men yo pa fonn.
Kouch berejenn ak klòch piman sou tèt fwomaj, epi ajoute rape fwomaj.
Top ak rete 4 tranch pen. Sèvi imedyatman.
Nitrisyon enfòmasyon:
Sèvi: 4
Kalori / sèvi: 219
Nitrisyon: Yon sandwich bay apeprè: 219 kalori, 9 g pwoteyin, 34 g idrat kabòn, 5 g fib, 6 g grès (3 g satire), 11 mg kolestewòl, 76 mcg folat, 2 mg fè, 414 mg sodyòm.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 156 |
| Total Grès | 6 g |
| Grès satire | 3 g |
| Enstans grès | 2 g |
| Kolestewòl | 19 mg |
| Sodyòm | 361 mg |
| Idrat kabrit | 18 g |
| Fibè dyetetik | 5 g |
| Pwoteyin | 9 g |