Enspire pa Meksiken cho chokola, te fè pi popilè nan fim nan "Chocolat", sa a vejetalyen Meksiken chokola gato resèt itilize tou de kannèl ak kayèn yo ka resevwa yon gou chokola pikant. Ak nan kou, kòm yon resèt vejetalyen , sa a gato chokola se letye-gratis, ze gratis ak kolestewòl-gratis.
Plis Vegan gato Recipes
- Vegan Chokola Applesauce gato
- Vegan anana tèt anba gato
- Sugar-gratis Vegan Kawòt gato
- Vegan krèm chokola Manba Crockpot gato
- Fasil vejetalyen jòn gato
Ki sa ou pral bezwen
- 1 1/2 farin frans
- 1 tas sik
- 1/4 tas kakawo
- 1 ti kiyè soda boulanjri
- 1 1/2 ti kiyè luil kannèl
- 3/4 ti kiyè kayèn pwav
- 1 ti kiyè vaniy
- 1 gwo kiyè vinèg blan
- 5 gwo kiyè lwil oliv legim
- 1 tas dlo frèt
- 2 gwo kiyè an poud (patisri) sik
Ki jan fè li
- Chofe fou a 350 degre ak alalejè grès yon chodyè gato 9 pous.
- Nan yon bòl gwo, konbine farin lan, sik, kakawo, soda boulanjri, kannèl ak kayèn. Add vaniy, vinèg, lwil oliv ak dlo epi brase jis konbine.
- Vide nan chodyè a gato ak kwit pou 30 minit, oswa jiskaske yon kouto mete nan sant la soti pwòp.
- Retire nan fou ak voye ak sik an poud.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 269 |
| Total Grès | 11 g |
| Grès satire | 1 g |
| Enstans grès | 7 g |
| Kolestewòl | 0 mg |
| Sodyòm | 370 mg |
| Idrat kabrit | 42 g |
| Fibè dyetetik | 2 g |
| Pwoteyin | 2 g |