Vegan sòs tartar se bon pou tranpe tofou oswa pwason moke vejetaryen . Eseye sèvi tartar vejetalyen ak vejetaryen Old Bay moke gato Crab oswa jenn ti kabrit ki apwouve pake tofu nuggets .
Sa a senp vegan sòs tartar te fè soti nan tofou swa, ji sitwon, moutad, ak marinam aseptik.
Ki sa ou pral bezwen
- 1/2 liv
- mou (silken) tofou
- 1/4 tas lwil oliv safflower
- 2 ti kuiyè ji sitwon
- 1/2 ti kiyè sèl
- 2 ti kiyè moutad
- 1/4 tas marin aseise
Ki jan fè li
- Nan yon processeur manje oswa blenndè, konbine tout engredyan, eksepte marinated asezonman, ak pwosesis jiskaske lis.
- Brase nan asezon nan men. Sèvi.
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 54 |
| Total Grès | 2 g |
| Grès satire | 0 g |
| Enstans grès | 1 g |
| Kolestewòl | 0 mg |
| Sodyòm | 298 mg |
| Idrat kabrit | 5 g |
| Fibè dyetetik | 1 g |
| Pwoteyin | 4 g |