Vyann kochon se yon gwo pati nan rejim alimantè a Panyòl ak manje plizyè fwa nan yon semèn. Lè fanmi yo ak zanmi yo ale nan vwayaj nan fen semèn nan pueblo la oswa nan kan, vyann oswa fwidmè yon la parilla se popilè pou dine. Sa a resèt se pwòp vèsyon nou an nan kib grangou Panyòl.
Ki sa ou pral bezwen
- 1 etajè ti bebe tounen
- kib kochon , pran pare nan grès siplemantè (apeprè 2 1/2 liv.)
- 2 dan
- lay
- 2 ti kiyè. sèl
- 1/2 ti kiyè. tè nwa
- pwav
- 1 ti kiyè.
- Panyòl Paprika (fimen oswa pikant)
- 1 ti kiyè. cheche
- origan
- 3 ti kuiyè.
- vinèg diven wouj
Ki jan fè li
Remak: Kantite epis santi bon, sèl ak pwav yo se apwoksimatif. Ou ka ajiste kantite gou ou. Toujou kenbe nan tèt ou ke ou vle ajoute gou, men se pa kraze vyann lan.
- Retire rib yo soti nan anbalaj. Rense epi pat sèk. Mete nan yon plat rektangilè vè plat, bò vyann yo. Sèvi ak yon laprès lay, filange galik yo lay sou zo kòt yo ak fwote nan vyann lan ak men ou.
- Mezire sèl, pwav, paprika nan yon ti bòl. Mezire sèk origan ak kraze ant dwèt lage gou a epi ajoute li nan melanj lan epis. Fwote melanj lan epis nan vyann lan.
- Voye vinèg la sou zo kòt yo. Vire zo kòt yo sou, se konsa bò vyann lan desann. Kouvri plat an vè byen avèk vlope plastik epi refrijere pou omwen 3 èdtan.
- Grill kib yo nan babekyou a pou apeprè 30 minit sou chak bò. Retire nan gri, koupe epi sèvi.
Sèvi Sijesyon - Akonpaye rib yo Panyòl Barbecued ak youn nan sa yo asyèt bò fasil oswa lòt kalite sòs:
- Chanpiyon Panyòl, Piman ak resèt Lay - Champinones, Pimientos y Ajo
- Wouj pwav sòs rsèt - Mojo Picon
- Cilantro Green sòs rsèt - Mojo de Cilantro
| Gid nitrisyonèl (pou chak pòsyon) | |
|---|---|
| Kalori | 110 |
| Total Grès | 8 g |
| Grès satire | 3 g |
| Enstans grès | 3 g |
| Kolestewòl | 29 mg |
| Sodyòm | 1,185 mg |
| Idrat kabrit | 1 g |
| Fibè dyetetik | 1 g |
| Pwoteyin | 8 g |